Najvýkonnejsi rekuperátor na trhu

VÝPREDAJ cena 250 € bez DPH

 

Rekuperátor Ventoxx Comfort je univerzálne ventilačné zariadenie v rade našich rekuperátorov, ktoré vyhovuje potrebám širokého spektra spotrebiteľov, a preto je lídrom v oblasti predaja, najmä medzi veľkoobchodnými odberateľmi, ako aj na trhoch EÚ.

Inštalácia a obsluha zariadenia je rovnako jednoduchá ako u iných produktov v tejto sérii, ale ponúka spotrebiteľovi maximálny komfort s vysokým výkonom a nízkou hlučnosťou. Nemecký keramický výmenník tepla poskytuje rekuperátorom nevídanú vysokú účinnosť – až 91%! Hladina hluku pri maximálnych hodnotách výkonu (pri maximálnych otáčkach ventilátora) nepresahuje 41 dB, čo je objemovo porovnateľný s bežným ľudským rozhovorom. Maximálna spotreba energie je 4,78 W, čo je 20-krát menej ako u klasickej 100-wattovej žiarovky. Pri prevádzke v režime maximálnej ventilácie cirkuluje zariadenie s hmotnosťou vzduchu až 100 m³ / hodinu.

Ventoxx Comfort je navrhnutý pre 17 prevádzkových režimov a 5 rýchlostí, ktoré regulujú rôzne objemy vetraného vzduchu v závislosti od potrieb majiteľa. Rekuperátor je ovládaný zariadením Ventoxx Twist, ktoré je možné inštalovať do steny na ľubovoľnom mieste vhodnom pre klienta. Intuitívne ovládanie je schopné súčasne regulovať činnosť niekoľkých rekuperátorov (až štyroch jednotiek). Relé umožňuje zvoliť režim a rýchlosť prevádzky, ktoré sa zobrazujú pomocou LED diód.

Model Ventoxx Comfort sa používa ako pri výstavbe nových bytových domov, tak aj pri rekonštrukcii sekundárneho bývania. Toto ventilačné zariadenie je možné použiť v rôznych priestoroch. Rovnako ako iné rekuperátory v našom sortimente, aj Ventoxx Comfort má lakonický dizajn, ktorý sa rovnako dobre hodí do každého štýlu interiéru.

Ventoxx Comfort sa inštaluje do stien s hrúbkou 350 mm. V prípade potreby je možné dĺžku potrubia upraviť ďalšími prstencovými časťami. Zvýšením počtu sádzacích krúžkov je rekuperátor namontovaný v budovách s rôznou hrúbkou steny, čo úplne eliminuje rezanie vzduchového potrubia. Toto jedinečné riešenie robí z ventilačného systému Ventoxx Comfort najuniverzálnejší zo všetkých známych rekuperátorov, pretože umožňuje flexibilnú reakciu na potreby jednotlivých zákazníkov. Preto je tento model veľmi obľúbený medzi stavebnými spoločnosťami a veľkoobchodmi s ventilačnými a vykurovacími zariadeniami. Naši inžinieri vykonali starostlivú prácu, aby zabezpečili, že počas inštalácie produktu sa v konštrukcii nevytvorí studený most a obydlie spotrebiteľa zostane také teplé a vzduchotesné ako predtým.

 

Technické parametre

Počet režimov 17
Počet rýchlostí vzad päť
Objem ventilácie, m³ / h 1. rýchlosť – 21
2. rýchlosť – 35;
3. rýchlosť – 50;
4. rýchlosť – 60;
5 rýchlostí – 68
Objem ventilácie v režime „Maximálne vetranie“, m³ / h 100
Účinnosť rekuperácie,% 70-91
Hladina hluku, dB (A) 1 rýchlosť – 17;
2. rýchlosť – 22;
3 rýchlosti – 33;
4. rýchlosť – 38;
5 rýchlostí – 41
Potlačenie hluku z ulíc, dB 39.3
Napätie 230 VAC alebo 12 VDC
Pracovné napätie, VDC 7-15
Príkon, W 1,6-2,75
Príkon pri maximálnom vetraní, W 4,78
Frekvencia otáčania, min -1 825/2205
Typ výmenníka tepla špičkový akumulátor tepla (Nemecko)
Priemer otvoru, mm nie menej ako 235
Prevádzková teplota, ° C -20 až +50
Rozmery Skladaná rúra s minimálnou dĺžkou 300 mm
Priemer – 226 mm
Vnútorný kryt: priemer – 240 mm
Vonkajší kryt: výška – 290 mm
Šírka – 280 mm
Metóda umiestnenia vodorovné umiestnenie do vonkajšej steny
Služby Filter nevyžaduje výmenu. Kazetu a filter by ste mali skontrolovať na čistenie každé 3 mesiace.
Trieda ochrany
Ventilátor IP 33
Ovládanie IP 20
Filtrovať G3